Alergie se může projevit i u kojenců. Je potřeba ji včas odhalit

Alergie se může projevit kdykoliv a nevyhýbá se ani dětem. Pyly, plísně, srst zvířat, potraviny nebo hmyzí bodnutí jsou běžnou součástí našeho okolí. Zdravý člověk zvládne kontakt s těmito látkami bez úhony. Imunitní systém alergika na tyto látky reaguje nepřiměřenou reakcí. Klíčové je alergii včas odhalit. Navštivte naši alergologickou a imunologickou ordinaci v MAPO care!

Dispozice ke vzniku alergie je vrozená. Pokud je jeden z rodičů alergik, zvyšuje se pravděpodobnost propuknutí alergie u dítěte o desítky procent. Kromě genetiky ale působí i prostředí a životní styl. Je důležité doma správně větrat, topit, nekouřit nebo nepoužívat agresivní úklidové prostředky nebo silné vůně. Přehnaná hygiena a čistota může k vypěstování alergie u dětí taky přispět.

Projevy alergie u dětí

U dětí se setkáváme se všemi formami alergií, jako u dospělých lidí. V kojeneckém věku se může projevit v podobě atopického ekzému nebo netolerance k bílkovinám v kravském mléce. V předškolním věku se nejčastěji objevují potravinové alergie. Výzkumy ale ukazují, že většina dětí z potravinových alergií vyroste. Reakce na hmyzí štípnutí a problémy spojené s pylem se projevují více u školních dětí. Rodiče by si u svých dětí měli všímat především vyrážek, ekzémů, průjmů, zvracení po jídle, otoků nebo dlouhodobé rýmy, časté nemocnosti, kašle, ucpaného nosu, kýchání, otoků, svědění a podobně.

Správná diagnostika a léčba

Pokud máte podezření na alergii, neotálejte a navštivte alergologickou ordinaci. Třeba u nás v MAPO care. Diagnostika začíná rozhovorem s lékařem. Potom se laboratorně vyšetří krev, případně se provádí speciální alergologické kožní testy.

Léčba alergie je složitá a náročná. Existuje ale několik způsobů, jak se s ní vyrovnat. V první řadě je důležité se snažit vyhýbat alergenům. Pokud je to možné, tak není třeba alergii léčit. Existují i protialergické léky. Nejpoužívanějšími jsou antihistaminika zabraňující alergické reakci. Druhou skupinou léků jsou ty, které léčí alergické záněty. Existuje i očkování alergenovými vakcínami. Pro správnou léčbu se obraťte na naše lékaře.

Registrujte se na webu a navštivte kliniku MAPO care.

Sídlo
Jak se k nám dostanete?

Kliniku MAPO care najdete
v budově Lighthouse Towers
v Praze–Holešovicích

Autem do ulice Jankovcova
s možností parkování za budovou Lighthouse Towers

Tramvají linkou 1, 6, 14 a 25 – zastávka Maniny

Metrem – v blízkosti kliniky se nacházejí tři stanice metra: Palmovka (žlutá linka B), Vltavská (červená linka C) a Nádraží Holešovice červená linka C).
Od metra se svezte tramvají 1, 12 nebo 25.