Jak dítě chránit před podzimní virózou?

Pestrá strava, dostatek spánku a přiměřené otužování – to je základní prevence bakteriálních infekcí a sezónních viróz. Jak dětský organismus na podzim ještě více podpořit? Přečtěte si naše tipy.

Pohyb na čerstvém vzduchu a dostatek světla

Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu prokrví sliznice dýchacích cest, očí a uší. Tělo se tak samo postará o ochrannou bariéru, a navíc přijímá ze slunce vitamín D, který snižuje riziko vzniku nemoci. Dbejte na správné oblečení a vyhněte se dětským koutkům v uzavřených prostorech, kde je vysoká koncentrace bakterií.

Časté mytí rukou a převlékání

Základní hygienické pravidlo, které nejlépe chrání před infekcí. Mytí rukou po použití toalety, před jídlem a po příchodu domů by mělo být samozřejmostí. Důležité je i převléknutí se z venkovního oblečení do domácího.

Strava bohatá na vitamíny

Obohaťte jídelníček o vitamíny A, D a E, které může dítě nejčastěji postrádat. Jejich zdrojem jsou ořechy, ryby a kvalitní tuky. Dětský organismus oslabuje i nedostatek mastných kyselin, které najdeme třeba v rakytníkovém a chia oleji.

Návštěva sauny

Sauny určené pro děti jsou speciálně upravené, mají sníženou teplotu a používají vhodné esenciální oleje. Nejen světlo, ale i teplo zvyšuje odolnost těla před nachlazením a dalšími nemocemi.

Zamezení kontaktu s kouřem

Nekuřte v blízkosti dětí a nedovolte to ani ostatním. Cigaretový kouř poškozuje buňky v těle, které slouží k obranyschopnosti a detoxikaci organismu. Je také prokázaná souvislost mezi pasivním přijímáním cigaretového kouře a vznikem respiračních onemocnění.

Při prvních projevech nemoci zabojujte

Stěžuje si dítě na bolest v krku, smrká a je unavené? Zkuste příznaky podchytit hned v začátku a dopřejte dítěti co nejvíce odpočinku a vitamínů. Vývoj nemoci závisí na prvních 24 hodinách. Pokud se ale přidá horečka nebo zhoršené dýchání, je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.

Registrujte se na webu a navštivte kliniku MAPO care.

Sídlo
Jak se k nám dostanete?

Kliniku MAPO care najdete
v budově Lighthouse Towers
v Praze–Holešovicích

Autem do ulice Jankovcova
s možností parkování za budovou Lighthouse Towers

Tramvají linkou 1, 6, 14 a 25 – zastávka Maniny

Metrem – v blízkosti kliniky se nacházejí tři stanice metra: Palmovka (žlutá linka B), Vltavská (červená linka C) a Nádraží Holešovice červená linka C).
Od metra se svezte tramvají 1, 12 nebo 25.