5 tipů pro zdravé Vánoce s dětmi

Přečtěte si 5 tipů pro zdravější a aktivní svátky, které budou bavit děti i vás. Prožijte Vánoce bez hor sladkostí a naplno.

Zdravější cukroví a vyvážená hlavní jídla

Dejte letos přednost zdravějším surovinám a při vánočním pečení nahraďte klasickou bílou mouku moukou špaldovou. Jako sladidlo dobře poslouží třeba med. I když si chceme všichni během svátků trochu dopřát, je důležité dbát na kompletní přísun živin z hlavních jídel a odpovídající pitný režim.

Minimálně 10 hodin spánku

Prázdniny a volný režim svádí k ponocování. Dětský organismus ale potřebuje minimálně 10 hodin spánku každý den. Dohlédněte proto u dětí na přiměřenou večerku a pokud je to možné, ideálně také na odpolední siestu.

Na čerstvém vzduchu alespoň hodinu denně

Zkuste se držet jednoduchého pravidla: každý den alespoň hodina venku. Preferují vaše děti spíš domácí program? Pojměte to zábavnou formou. Připravte šipkovanou, jděte společně bruslit nebo třeba nakrmit zvířátka do lesa. Uvidíte, že takovému programu děti neodolají. Při výletech ven myslete vždycky na vhodné oblečení a pečující krémy na obličej i ruce.

Podpořte zdraví vitamíny

Zázvor, pomeranč, citron - nejznámější pomocníci pro posílení imunity. Vezměte to přírodní cestou a připravte dětem zdravou svačinu nebo horký čaj, který skutečně zahřeje. Tělo pak snáz překoná případné nachlazení a sezónní nemoci.

Užívejte si společně strávený čas

Vyhraďte si čas, který bude patřit jen aktivitám s dětmi. Ať už je to společné sledování pohádky, hraní deskovek, výlet nebo procházka, děti vaši pozornost ocení. Zájem rodičů má velký vliv na dětskou psychiku a potěší víc než kdejaký dárek.

Registrujte se na webu a navštivte kliniku MAPO care.

Sídlo
Jak se k nám dostanete?

Kliniku MAPO care najdete
v budově Lighthouse Towers
v Praze–Holešovicích

Autem do ulice Jankovcova
s možností parkování za budovou Lighthouse Towers

Tramvají linkou 1, 6, 14 a 25 – zastávka Maniny

Metrem – v blízkosti kliniky se nacházejí tři stanice metra: Palmovka (žlutá linka B), Vltavská (červená linka C) a Nádraží Holešovice červená linka C).
Od metra se svezte tramvají 1, 12 nebo 25.